Milyen kötelezettségeket kell vállalni, ha állami ösztöndíjas képzésben tanultok?
Állami ösztöndíjas képzésen minden elsőévesnek alá kell írni a hallgatói szerződést, amellyel elfogadjátok a támogatás feltételeit.
Állami ösztöndíjas képzésen minden elsőévesnek alá kell írni a hallgatói szerződést, amellyel elfogadjátok a támogatás feltételeit.
Új szakra jelentkeznétek, de nem tudjátok pontosan, hány állami ösztöndíjas félévetek maradt? Itt megnézhetitek.
Visszafizetési költséggel járhat, ha nem fejezitek be az egyetemet. Mutatjuk, mit érdemes tudnotok, ha állami ösztöndíjas képzésre jártok.
Csúsztál egy félévet vagy új szakra jelentkeztél? Mutatjuk, hol csekkolhatod le, mennyi állami ösztöndíjas féléved maradt.
Ha ősszel egyetemre szeretnétek menni, még van rá lehetőség: a fővárosban és vidéken is számos egyetem hirdetett állami finanszírozású informatikai képzéseket a pótfelvételin.
A bölcsészkarra jelentkezők nehéz helyzetben vannak. A legtöbb állami ösztöndíjas képzéseket a vidéki egyetemeken is a gazdaságtudományi-, a természettudományi- és a műszaki karokon hirdették meg.
Az idei felvételi eljárásban mintegy 4 százalékponttal emelkedett az állami ösztöndíjas férőhelyek száma a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen.
A Debreceni Egyetemen a 2024-es felvételi eljárásban 1920-szal növekedett az állami ösztöndíjas férőhelyek száma. Mutatjuk képzési területenként a pontos számokat.
A Semmelweis Egyetemen idén 130 férőhellyel növelték az állami ösztöndíjas helyeket.
Évről évre az Eötvös Loránd Tudományegyetem a felsőoktatási felvételi egyik legnépszerűbb intézménye. De vajon hányan végezhetik a képzésüket "ingyen", és kaphatnak állami ösztöndíjat? Mutatjuk az idei számokat.
Bár még kicsit várni kell arra, hogy kiderüljön idén hány állami ösztöndíjas helyet hirdetnek meg az egyetemek, nem árt előre tudni, hogy mit kell vállalni az „ingyenes” félévekért cserébe.
Hamarosan véget ér az őszi félév és kezdődik a vizsgaidőszak, amit követően mindenki összeszámolhatja, hogy milyen féléves átlagot sikerült elérni. Ha ösztöndíjra pályáztok, akkor fontos a minél jobb eredmény – mutatjuk, mit kell tudnotok a tanulmányi ösztöndíjról.
Nem csak a közoktatásban közeleg a tanévkezdés, hanem az egyetemeken is. Ha államilag támogatott képzésre vettek fel titeket, nektek egy kicsit könnyebb dolgotok van, mint a költségtérítéses képzéseken tanuló társaitoknak. Ez viszont bizonyos feltételekkel jár, például azzal, hogy csak korlátozott ideig tanulhattok ingyenesen.
Állami ösztöndíjas képzésre vettek fel? Mutatjuk, mi lesz a hallgatói szerződésben, amit a beiratkozáskor iratnak alá veletek.
Állami ösztöndíjas hallgatónak lenni kötelezettségekkel jár: többek között azzal, hogy be kell fejezni az adott képzést, különben az állam visszakéri azt a pénzt, amit a hallgatóra fordított.
Ha állami ösztöndíjas formában tanultok, tudjátok, hogy nemcsak bekerülni nehéz, az ingyenes helyeket meg is kell tartani. Mutatjuk, mire figyeljetek a szorgalmi időszakban, hogy ne kerüljetek át önköltséges formára.
Ha állami ösztöndíjas képzésre jelentkeztek, akkor nagyon fontos, hogy már most tisztában legyetek azzal, milyen feltételekkel tanulhattok ingyen az egyetemen.
Akár most felvételiztek, akár már egyetemisták vagytok, egy nagyon fontos szabályt ismernetek kell: hány államilag támogatott félévvel számolhattok a tanulmányaitok során. Mutatjuk a részleteket.
Tavaly összesen 60 563 felvételiző jutott be állami ösztöndíjas képzésre, vagyis kezdhette meg úgy az egyetemet, főiskolát, hogy nem kellett tandíjat fizetnie. Idén sok felvételi szabály változott, többek között nyilvánosságra hozták a felsőoktatási intézmények "keretszámait" is, így pontosan lehet látni, hány elsőéves kezdhet ingyenes formában szeptemberben.
A szegedi intézmény évek óta az egyik legnépszerűbb egyetem a felvételin, megnéztük, idén hányan kerülhetnek be az ösztöndíjas képzéseikre.